V treťom zápase na MS juniorov 10-gólová prehra Slovenska so Španielskom

streda, 01.09.2021|Posledná aktualizácia 1.9.2021 11:43

Po dvoch zápasoch na MS juniorov vo vodnom póle v Prahe nastúpili slovenskí vodnopóloví reprezentanti na tretí skupinový zápas proti Španielom. Po prehre s USA 7:12 a po výhre nad domácim Českom 10:5 vedeli zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Miroslav Gogola, že to nebude prechádzka ružovou záhradou a tak to aj bolo. Slovensko nakoniec Španielsku podľahlo 10-gólovým rozdielom 5:15. V stredu na obed je pred nami posledný skupinový duel, hráme proti Srbsku.

Po vylúčení Mihála v úvode zápasu súper využil presilovú hru a dostal sa do vedenia, na čo naši hráči dokázali reagovať vyrovnávajúcim gólom Vargu na 1:1. Naši vodní pólisti sa dostali do konca do vedenia po využitej presilovke, keď sa presadil Adamec a viedli sme 2:1. Do záveru prvej štvrtiny však už strieľal góly len náš súper a tak sme po prvých ôsmich minútach prehrávali 2:4. V úvode druhej časti hry Slovensko využilo presilovú hru a po góle Adamca sa nám podarilo znížiť na 3:4, ale súper reagoval dvoma gólmi po sebe a už to bolo 3:6. Niečo viac ako dve minúty pred koncom Bačo znížil na 4:6, ale v závere aj po využití presilovky Španielsko dalo ďalšie dva góly a po prvom polčase sme prehrávali 4:8. V treťom dejstve sme inkasovali tri góly po sebe - 4:11, keď sa dokázal presadiť Adamec a znížil na 5:11, posledné slovo si vzal súper a pridal 12-ty presný zásah. V záverečnej štvrtine padli tri góly, žiaľ všetky do našej siete a tak Španielsko nakoniec porazilo Slovensko 15:5.

Španielsko vs SLOVENSKO 15:5 ( 4:2, 4:2, 4:1, 3:0 )

Góly: Adamec 3, Varga a Dani Bačo po 1

VIDEO zo zápasu:

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko