V úvodnom stretnutí kvalifikácie ME v Tbilisi výhra našich vodných pólistov U17 nad Moldavskom

štvrtok, 17.06.2021|Posledná aktualizácia 18.6.2021 09:43

Slovenská chlapčenská vodnopólová reprezentácia do 17 rokov vstúpila úspešne do bojov o postup na septembrové ME, ktoré sa uskutočnia na Malte. V gruzínskom Tbilisi zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Miroslav Fabian dnes popoludní porazili Moldavsko 10-gólovým rozdielom 17:7, pričom sa strelecky najviac darilo Petrovi Marcovi Mihálovi, autorovi piatich presných zásahov. V druhom skupinovom stretnutí domáci hráči zdolali Bielorusko 17:10, Litva mala v prvom kole voľno. Druhý zápas na turnaji majú mladí Slováci pred sebou v piatok skoro ráno od 07,00 hod SEČ proti Bielorusku a od 17,00 hod v treťom skupinovom meraní síl narazia na domáci výber.

Slovensko vstúpilo do úvodného kvalifikačného stretnutia veľmi dobre, po góloch Mihála a Štangu sme sa ujali dvojgólového vedenia 2:0, ale v priebehu 50-tich sekúnd Moldavsko vyrovnalo na 2:2. Záver prvej štvrtiny patril našim hráčom, keď sa z pokutového hodu presadil strelecky disponovaný Mihál, ktorý naklonil misky váh na našu stranu a tak sme po úvodnom dejstve viedli tesne o gól 3:2.

V druhej osemminútovke strieľali góly len naši reprezentanti, ktorí sa dokázali strelecky presadiť v troch presilových hrách a jeden gól pridali z hry, o slovo sa dva razy prihlásil Zolovčík a po góle dali Gergely a Štanga. Po prvom polčase Slovensko vyhrávalo nad Moldavskom 7:2.

Dominancia Slovákov pokračovala aj v tretej časti hry, pridali sme 5 gólov po sebe a dostali sme sa do 10-gólového vedenia 12:2. Úspešne si počínali dva razy Gergely a raz skórovali Mihál, Šiagi a Matejka. Súper v závere dvoma gólmi po sebe znížil na 12:4, ale 18 sekúnd pred klaksónom, ktoré ukončilo záver tretej štvrtiny sa presadil Mihál a upravil na 13:4.

Gólové hody v tomto zápase pokračovali aj vo štvrtej časti hry, v ktorej padlo spolu sedem gólov, Mihál upravil znova na 10-gólový rozdiel 14:4, Moldavsko skórovalo dva razy po sebe a znížilo na 14:6, po dvoch góloch D.Bača z pokutových hodov sme znova vyhrávali o 10 gólov 16:6, Šiagi tri minúty pred koncom pridal náš 17-ty gól, ale posledné slovo mal súper, ktorý korigoval na konečných 17:7.

Moldavsko vs SLOVENSKO 7:17 ( 2:3, 0:4, 2:6, 3:4 )

Góly: Marco Peter Mihál 5, Marton István Gergely 3, Simon Štanga, Martin Siagi, Dani Bačo a Tomáš Zolovčik po 2, Milan Matejka 1

Tabuľka po 1.hracom dni :

1. SLOVENSKO 1 1-0-0 17:7 03b

2. Gruzínsko 1 1-0-0 17:10 03b

3. Bielorusko 1 0-0-1 10:17 0b

4. Moldavsko 1 0-0-1 7:17 0b

5. Litva 0 0-0-0 0:0 0b

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko