VIDEO! Slovensko U20 na MS vo vodnom póle v Prahe porazilo domáce Česko!

utorok, 31.08.2021|Posledná aktualizácia 31.8.2021 11:23

Po úvodnom zápase na MS juniorov vo vodnom póle v Prahe, v ktorom zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Miroslav Gogola prehrali s výberom USA 7:12 a po dni voľna, nastúpili v pondelok popoludní naši reprezentanti v derby proti domácemu Česku. Nie je bez zaujímavosti, že obidva tímy sa spoločne stretli v rámci prípravy na tento šampionát pred pár dňami v Košiciach na turnaji ,, O pohár KSK, " a vo vzájomnom zápase boli lepší naši reprezentanti, ktorí nielenže duel vyhrali 9:3, ale vyhrali aj celý turnaj. Zaujímavý bola j pohľad na lavičku oboch tímov, svoje výbery viedli bývalí skvelí slovenskí vodnopóloví reprezentanti, na našej strane Karol Bačo mladší, na strane domáceho tímu bol Milan Cipov.

Do druhého duelu na MS juniorov v Prahe sme vstúpili veľmi dobre, využili sme hneď v úvode presilovú hru Vargom a dostali sme sa do vedenia 1:0. Krátko na to sa dokázal strelecky presadiť Tisaj a upravil na 2:0. Potom však fauloval Berlanský a súper z pokutového hodu znížil a dve aj pol minúty pred koncom prvej štvrtiny dokonca vyrovnal na 2:2 a tak sa skončila aj prvá časť. Aj v tej druhej padli štyri góly, našťastie tri do brány Česka. Najprv sme využili Adamcom presiovku a dostali sa do vedenia 3:2 a Mihál 106 sekúnd pred polčasom dal náš štvrtý gól. Na ten ešte Česko odpovedalo tretím presným zásahom, ale záver patril našim hráčom keď náš piaty gól dal Juhász 21 sekúnd pred koncom. Po prvom polčase sme vyhrávali 5:3. V treťom dejstve po vylúčení Vargu sme inkasovali v stretnutí po štvrtý raz, ale Adamec, Juhász, Varga a Bačo pridali po góle a Slovensku sa podarilo odskočiť na 5 - gólový rozdiel 9:4, ktorý svietil na ukazovateli skóre po troch štvrtinách. V poslednej osemminútovke padli len dva góly, po jednom na oboch stranách, keď sa v našej čiapočke presadil Mihál. Slovensko nakoniec porazilo Česko 10:5 a pripísalo si na konto prvé body na MS.

SLOVENSKO vs Česko 10:5 ( 2:2, 3:2, 4:1, 1:1 )

Góly: M.Varga, Adamec, Juhász a Mihál po 2, D.Bačo a Tisaj po 1

Sumár zápasu:

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín