Vo vodnopólovej Extralige mužov plný víkendový bodový zásah ŠK Hornets Košice

pondelok, 15.11.2021|Posledná aktualizácia 15.11.2021 18:18

Naša najvyššia vodnopólová súťaž mužov mala na programe počas víkendu stretnutia 7. a 8.kola. Hralo sa len na východe republiky s výnimkou duelu ŠK Olympia Košice vs KVP Nováky, ktorý aktéri odohrať nemohli skrz karantény v tíme KVP. Zápas bol preložený na 17.12.2021. V ostatných stretnutiach ŠK Hornets Košice v mimoriadne zaujímavom zápase nastúpil proti Slávii UK Bratislava s cieľom vrátiť ,, Sovám " prehru z 1.kola, čo sa nakoniec Sršňom aj podarilo. V sobotu si ŠKP Modrí Draci poradil s KVP Kúpele Piešťany a v nedeľu si obidva košické tímy súperov vymenili. Hornets si hravo poradil s posledným mužstvom v tabuľke a Slávia UK si napravila chuť a naplno bodovala s Modrými Drakmi.

V ostro sledovanom sobotnom zápase v metropole východu medzi ŠK Hornets a Sláviou UK Bratislava išla Slávia do vedenia na začiatku stretnutia po presnom zásahu Pietera, ktorý sa presadil v presilovej hre - 0:1. Krátko na to mali výhodu presilovky domáci hráči, ale úspešní neboli. Naopak, boli to zverenci Dušana Holasa, ktorí Martanovičom pridali druhý gól - 0:2. V krátkom časovom slede bol po druhý raz v tíme Slávie vylúčený Martanovič a domáci Vrba zaznamenal prvý gól ŠK Hornets a znížil na 1:2. V posledných sekundách prvej štvrtiny mali oba tímy po jednom vylúčenom hráčovi, ale skóre sa už nezmenilo. V druhom dejstve mala Slávia hneď v jeho úvode výhodu presilovky, ktorú nevyužila, na čo reagovali domáci a Baran pekne umiestnenou strelou vyrovnal na 2:2. Odpoveď Slávie prišla prakticky hneď a Baranovič znova poslal hostí do jednogólového vedenia - 2:3. Potom si Sršni zahrali presilovú hru a pekným gólom sa blysol Adamec a vyrovnal na 3:3. Následne vylúčenie v tíme ŠK Hornets hostia na gól nepretavili, ale Sršni áno, keď sa presadil v presile Balogh a necelé tri minúty pred polčasom preklopil misky váh na stranu domáceho mužstva 4:3. Do konca polčasu sa nič zaujímavé výsledkové neudialo, pokračoval vysoko taktický boj o každý milimeter v bazéne, pričom sa veľa plávalo hore dole, ale gól už nepadol. Tretia osemminútovka toto konštatovanie len potvrdila, videli sme po jednom gólovom momente na oboch stranách, najprv na 4:4 dokázal vyrovnať center Slávie UK Vlado Hruška, aby Binar svojou ľavačkou poslal znova Hornets do vedenia na 5:4. Mimo týchto dvoch gólových momentov v zápise o stretnutí nenájdeme vôbec nič. A tak prišlo na rad dramatické vyvrcholenie duelu. V poslednej štvrtine mali možnosť hostia vyrovnať v presilovke ale gól nedali, následne dostali tú šancu domáci hráči, ale ani oni s ňou gólovo nenaložili. Vyšlo to v ďalšom presilovkovom prípade Slávii UK, ktorá Martanovičom vyrovnala na 5:5. Rovnakou mincou dokázali odpovedať zverenci Karola Bača mladšieho a po Adamcovom góle v končiacej sa presilovke ŠK viedol 6:5. Potom mali obidva tímy po jednom vylúčenom hráčovi, ale z tohoto mráčika nám gólovo nezapršalo, domáci sa nepresadili ani 74 sekúnd pred koncom v ďalšej presilovke. Posledné slovo patrilo predsa len Sršňom, ktorí po góle Grutku 45 sekúnd pred záverom definitívne odrazili súpera a duel dotiahli do víťazného konca 7:5 a dokázali tak súperovi oplatiť prehru z úvodu sezóny. ( foto: Peter Jesenský )

ŠK Hornets Košice vs Slávia UK Bratislava 7:5 ( 1:2, 3:1, 1:1, 2:1 )

Góly: Adamec 2, Binar, Baran, Vrba, Grutka a Balogh po 1 - Martanovič 2, V.Hruška, Baranovič, Pieter po 1

ŠKP Modrí Draci vs KVP Kúpele Piešťany 11:7 ( 3:0, 2:2, 3:1, 3:4 )

Góly: Orem 4, Kolesár, Kaid ml. a Haluška po 2, Afanasev 1 - E. Komárňanský a Rešovský po 2, Venény, Bebjak a Kucharík po 1

Nedeľa, 8.kolo

ŠK Hornets Košice vs KVP Kúpele Piešťany 16:5 ( 4:1, 5:1, 4:1, 3:2 )

Góly: Bačo, Balogh a Tabačar po 3, Binar 2, Kleščinský, Adamec, Matejka, Baran a Vrba po 1 - Rešovský 2, Venény, Lenovský a A.Komárňanský po 1

ŠKP Modrí Draci vs Slávia UK Bratislava 8:12 ( 1:1, 4:4, 2:4, 1:3 )

Góly: Afanasev a Haluška po 2, Varga, Hirjak, Juhász a Tkáč po 1 - Pieter 6, V.Hruška 3, Kovač 2, Kajtor 1

6. KVP Kúpele Piešťany 7 0-0-7 39:87 0b

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!

26.6.2024

Šampionátom vyvrcholila olympijská kvalifikácia, na OH bude štartovať Tamara Potocká a Matej Duša!