logologo_small

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

utorok, 26.03.2024|Posledná aktualizácia 26.3.2024 15:36

PN.jpg

Suverénna jazda za 18. titulom

Očakávane a dominantne. Obhajca titulu KVP Nováky vyhral v základnej časti všetkých desať zápasov a dosiahol v nich skóre 169:63. O zložení semifinálových dvojíc rozhodne až záverečný zápas základnej časti medzi košickými tímami ŠK Hornets a ŠKP Modrí Draci, ktorý je na programe v stredu. Dominanciu Nováčanov v tejto extraligovej sezóne potvrdzujú ich výsledky s druhou Sláviou UK Bratislava - v 2. kole vyhrali v domácom bazéne 19:2, v sobotu v 11. kole v Šamoríne 14:10. Na prvý pohľad výsledok z odvety nie je zďaleka tak jednoznačný, avšak po polovici zápasu vyhrávali už 9:1 a po zmene strán sa už stretnutie prakticky iba dohrávalo. Suma sumárum, v domácich bazénoch, teda v extralige a v pohári, ťahajú Nováčania od mája 2022 30-zápasovú víťaznú sériu. „V tejto sezóne to bola určite najmenej vyrovnaná základná časť za posledné roky. Je vidno, že našim súperom chýbajú bazény. V Bratislave a aj v Košiciach rekonštruujú plavárne a je to cítiť. My, chvalabohu, máme, kde trénovať a to je základ. Preto sme takpovediac vedeli, že si víťazstvo v základnej časti obhájime,” reagoval na splnenie prvého z tohtosezónnych cieľov tréner KVP Nováky Peter Nižný.

Hoci ho jednoznačné víťazstvá jeho zverencov tešia, pri hodnotení základnej časti na ňom veľké nadšenie vidieť nebolo. „Na jednej strane ma mrzia zranenia, ktorých máme celkom dosť. Musíme sa dať do play-off dokopy. A podľa mňa je škoda, že sa nehrá nadstavbová časť. Myslím si, že je málo zápasov a pauzy medzi nimi sú dosť dlhé. A potom aj tréningy vyzerajú inak. Máme veľa absencií a z toho som nešťastný, pretože si nemôžem poriadne nič naplánovať. Zjednodušene povedané, čakáme na ligový zápas. Aspoň že ešte hráme nadnárodnú Waterpolo Series.“ Peter Nižný minulý rok pred semifinále play-off jednoznačne povedal, že podľa neho sa vo finále predstavia jeho zverenci proti Slávii UK Bratislava. Hoci boli v tejto sezóne zápasy medzi Bratislavčanmi a košickými tímami vyrovnanejšie ako vlani a ešte nie je známe, či skončí na treťom mieste ŠK Hornets alebo ŠKP Modrí Draci, myslí si to aj tento rok. „Stopercentne si myslím, že si to opäť zopakujeme s Bratislavou. Žiaľ, ako som povedal, majú problém s bazénom, čo je pre nás výhoda, ale pre kvalitu súťaže to určite dobré nie je,“ myslí si Nižný.

Už dve kolá pred koncom základnej časti bolo jasné, že do semifinále sa jedenástykrát za sebou dostane rovnaká štvorica. Na 5. mieste skončil nováčik z Topoľčian, ktorý v sobotu zvládol domáci zápas so šiestymi Piešťanmi. Podľa trénera topoľčianskej Pirane Pavla Kertézsa je otázka času, kedy jeho mladý tím prehovorí aj do boja o prvú štvorku. „V podstate jediné, čo nám chýba, sú skúsenosti. Máme iba domácich hráčov, snažíme sa, aby ich neustále zbierali a zlepšovali sa. Veríme, že tento rok zvíťazíme v juniorskej súťaži. To je pre nás priorita a zatiaľ sa nám darí za tým ísť. Ak udržíme družstvo dohromady, dúfam, že do dvoch rokov budeme môcť pomýšľať na popredné miesta aj v extralige,“ verí Kertész a prajné slová mladému topoľčianskemu tímu adresoval aj tréner Novák Nižný. „Bolo by to oživenie. Paľko Kertész tam odvádza s chlapcami slušnú prácu, v juniorke sa im zatiaľ darí a ak vydržia, bolo by to plus pre celú extraligu,“ uzavrel Peter Nižný.

POHÁROVÁ EURÓPA? PLATÍ, ČO SOM POVEDAL

Pri dominancii KVP Nováky v domácej súťaži sa naskytá otázka, či nebudú Nováčania aj v budúcej seźone hľadať konkurenciu v pohárovej Európe. V nej sa predstavili aj túto sezónu, avšak po vypadnutí vo štvrťfinále Challenger Cupu tréner Peter Nižný netajil frustráciu z výkonov rozhodcov a povedal, že má nechuť ísť do pohárovej Európy znova. To bolo v decembri minulého roka.. „Platí to, čo som povedal. Bol som veľmi sklamaný. Možno chlapci by si radi zahrali, ale rozhodne vedenie. Uvidíme v júni alebo v júli, aké mužstvo zložíme na novú sezónu. Aj od toho bude záležať. Uvidíme,“ reagoval na margo podania prihlášky do pohárovej Európy Peter Nižný. (Denník Šport, Patrik Tkáč)

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Náš diaľkoplavec Jakub Gabriel dnes na 10 km trati na ME juniorov vo Viedni na 29.mieste

Včera

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

12.7.2024

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

12.7.2024

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

12.7.2024

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Prípravný zraz pred Majstrovstvami Európy Juniorov, 24. - 29.06.2024, Šoproň, Maďarsko

10.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie CECJM, 10. - 12.07.2024, Belehrad/SRB

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK