Vodnopólová Extraliga mužov má za sebou polovicu základnej časti

pondelok, 01.11.2021|Posledná aktualizácia 1.11.2021 19:37

Naša najvyššia vodnopólová súťaž mužov má za sebou prvú polovicu základnej časti a pohľad do tabuľky je mimoriadne zaujímavý. Na čele sú dva osembodové tímy KVP Nováky a Slávia UK Bratislava a v závese za nimi s dvojbodovým odstupom košické mužstvá ŠKP Modrí Draci a ŠK Hornets. Na piatom mieste je ŠK Olympia Košice s dvoma bodmi za výhru nad posledným KVP Kúpele Piešťany, ktorý z piatich duelov nebodoval ani v jednom. Tento víkend si od Extraligy oddýchneme a ten ďalší pokračujeme ďalej.

Už v stredajšej predohrávke 11.kola na kúpalisku Eva v Piešťanoch domáci KVP Kúpele prehral so Sláviou UK Bratislava 7:15. Hostia pod vedením trénera Dušana Holasa o svojom víťazstve rozhodli už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali hladko 6:0, polčas vyhrali 8:1. Najviac gólov a to 10 padlo v tretej štvrtine, Slávia ju vyhrala 6:4 a posledné dejstvo sa skončilo len s troma gólmi pre domáci KVP 2:1.

KVP Kúpele Piešťany vs Slávia UK Bratislava 7:15 ( 0:6, 1:2, 4:6, 2:1 )

Góly: Venény 3, Rešovský 2, Komárňanský a Lenovský po 1 - Tkáč a Pieter po 4, Hruška, Kováčik a Baranovič po 2, Šaghy 1

Počas víkendu sa hralo v sobotu a v nedeľu len v Košiciach, ŠKP Modrí Draci nastúpil proti ŠK Olympia Košice a ŠK Hornets si sily zmeral s KVP Nováky, v nedeľu si košické tímy súperov vymenili.

V piatom kole Extraligy vodných pólistov nastúpili v derby v sobotu večer proti sebe dobre rozbehnutí Modrí Draci a ambiciózny ŠK Olympia. Úvod vyšiel veľmi dobre ŠKP ktorý vyhrával v prvej časti už 3:0, lenže do konca prvých ôsmich minút súper skóre otočil vo svoj prospech a štvrtinu vyhral 4:3. V druhej štvrtine Draci otočili výsledok pre seba, z pokutového hodu a v presilovke a po prvom polčase viedli tesne 5:4. Zaujímavý duel pokračoval ďalej, Olympia vyorvnala na 5:5, no Modrí Draci po dvoch góloch vyhrávali 7:5. Jednu sekundu pred koncom Olympia upravila na 7:6 a dráma pokračovala ďalej. Lepšie povedané, mala pokračovať, ale posledná štvrtina staronovému účastníkovi Extraligy mužov vôbec nevyšla, ten vyrovnal síce na 7:7, ale potom mu už došiel dych, ŠKP dal šesť gólov po sebe a nakoniec vyhral 13:7.

ŠKP Modrí Draci vs ŠK OLYMPIA KOŠICE 13:7 ( 3:4, 2:0, 2:2, 6:1 )

Góly: Orem a Kaid ml. po 3, Hirjak, Afanasev a Rusňák po 2, Kolesár 1 - P.Varga ml. 3, M.Varga, Uhrin, Diaz a Motyl po 1

ŠK Hornets vs KVP Nováky - ako vyzeral zápas z pohľadu oboch tímov si môžete prečítať na ich klubových weboch

V nedeľu, ako sme spomínali, si obidva košické tímy svojich súperov vymenili, ŠK Hornets nastúpil proti ŠK Olympia Košice, o zápase viac tu:

V poslednom zápase si sily zmerali ŠKP Modrí Draci a KVP Nováky.

O osude zápasu sa rozhodlo prakticky hneď v jeho úvode, keď domáci prehrávali 0:5 a až potom prvýkrát skórovali na konci úvodnej štvrtiny. Hoci v úvode druhej časti hry pridal ŠKP gól na 2:5, nebolo mu to nič platné, lebo hostia kontrovali sériou ďalších troch gólov. V poslednej štvrtine zverenci trénera Kaida st. trojgólovou sériou zmiernili skóre zo 4:11 na konečných 7:11.

ŠKP Modrí Draci vs KVP Nováky 7:11 ( 1:5, 1:3, 2:2, 3:1 )

Góly: Haluška 2, Rusňák, Afanasev, Juhász, Kolesár a Kaid ml. po 1 - Tisaj 4, Zaťovič a Bielik po 2, innocenti, Kresťanko a Kováčik po 1

6.KVP Kúpele Piešťany 5 0 0 5 27:60 0b

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!