logologo_small

Výborný vstup mladých vodnopólových reprezentantov U17 na turnaji v Brne

piatok, 29.10.2021|Posledná aktualizácia 29.10.2021 13:44

Slovenská vodnopólová chlapčenská reprezentácia do 17 rokov úspešne vstúpila do bojov na trojdňovom turnaji EU Nations Cup U17, ktorý sa koná v Brne. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Gogola a Michal Gogola v prvom zápase porazili ,, Za lužánkami" súpera z Anglicka 15:10 a od 18.40 hod nastúpia dnes na druhý skupinový duel proti Litve.

Zápas:

Prvý duel na tomto turnaji sme začali výborne a po góle Štangu sme išli do vedenia 1:0. Súper ale na to reagoval dvoma gólmi po sebe a razom sme prehrávali 1:2. Mladí Slováci však do konca prvej štvrtiny dali 5 gólov po sebe, do streleckej listiny sa zapísali Iliaš, ten dal dva góly, Hančár, Štanga a Koricina dali po jednom, pričom sme využili dve presilovky a po prvých ôsmich minútach sme vyhrávali 6:2. Druhú časť hry začali lepšie Angličania, ktorí skórovali dva razy po sebe a znížili na 6:4, Hrnko a Štanga poslali našich hráčov do vedenia na 8:4. Posledné slovo v prvom polčase mal súper, ktorý upravil na 8:5. V treťom dejstve Zubčák a Štanga pridali po góle a zverenci Miroslava Gogolu a Michala Gogolu viedli 10:5. Súper znížil na 10:7, ale 35 sekúnd pred koncom tretej osemminútovky Hančár svojim ďalším gólom upravil stav na ukazovateli skóre na 11:7. Posledných osem minút sme začali výborne, najprv Štanga a potom dvakrát Da Silva v presilovke poslali mladých Slovákov do vedenia 14:7, Anglicko odpovedalo gólom na 14:8, ale po Dnistryanovom góle to bolo 15:8. Záverečné slovo v zápase mal súper, keď sa presadil dva razy a tak nám nakoniec vstup do turnaja vyšiel, keď Slovensko porazilo Anglicko 15:10.

Slovensko vs Anglicko 15:10 ( 6:2, 2:3, 3:2, 4:3)

Góly: Štanga 5, Da Silva, Iliaš a Hančár po 2, Zubčák, Hrnko, Koricina a Dnistryan po 1
- Patel 4, Jackson 2, Coleman, Glennon, Moos a Griffiths po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:2, 6:2, 6:4, 8:4, 8:5, 10:5, 10:7, 14:7, 14:8, 15:8, 15:10

Zostava Slovenska : 1 Porubský, 2 Štanga, 3 Zubčák, 4 Halabrín, 5 Petráš, 6 Wawrek, 7 Da Silva, 8 Iliaš, 9 Hančár, 10 Slašťan, 11 Hrnko, 12 Koricina, 13 Dnistryan

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín