Vydarený XI.Hungarian Open 2022 v synchronizovanom plávaní v metropole Maďarska!

streda, 01.06.2022|Posledná aktualizácia 1.6.2022 15:35

Počas predminulého víkendu naše dievčatá súťažili v Superfinále svetovej série FINA AS v gréckych Aténach, kde dosiahli najlepšie výsledky v histórii so svojimi tímovými zostavami a počas soboty a nedele opäť súťažili, tentoraz v Budapešti a znova predviedli veľmi dobré výkony. To všetko sme sledovali na XI. ročníku Hungarian Open. Domov sa naše reprezentantky vrátili spokojné s dosiahnutými výsledkami a s veľkou chuťou pracovať ďalej. Ako to vyzeralo, zhodnotila trénerka Monika Thuringerová: ,,Podujatie XI. Hungarian Open bolo jedno z nominačných súťaží pre seniorskú kategóriu v disciplíne sólo. V piatok sa predstavili Chiara Diky a Viktória Reichová v seniorskej kategórii v technických sólach kde na prvom mieste sa umiestnila Chiara Diky a tretie miesto vyplávala Viktória Reichová. Chiara išla v tej istej disciplíne aj za juniorskú kategóriu kde po výbornom výkone skončila tiež na prvom mieste. Čo sa týka ďalšieho súťažného dňa, v sobotu sa konala súťaž v juniorskej kategórii v disciplíne párových zostáv kde nás zastupovali Tereza Ďurišová a Linda McDonnell. Dievčatá obsadili druhé miesto pár desatín za konkurenčným duom z Rakúska. V sobotu sa v Budapešti konala tiež súťaž v seniorskej kategórii vo voľných sólach kde Chiara Diky vo veľmi nabitej konkurencii obsadila celkové tretie miesto, Viktória Reichová so zdravotných dôvodov na súťaž nenastúpila". Viktória Reichová nám k tomu povedala: ,,So svojou technickou zostavou som veľmi spokojná. Klamala by som, ak by som povedala, že som rovnako spokojná aj s hodnotením ale je to šport. Na druhý deň, som sa tešila, nakoľko vo voľnom sóle môžem prejaviť viac kreativity a zvyčajne má voľné sólo vyššie hodnotenie. Ale krátko pred štartom voľných sól som sa zo súťaže musela odhlásiť zo zdravotných dôvodov, ktoré ma trápili od skorého rána a namiesto súťaže som sa večer ocitla na pohotovosti. " Ako to vyzeralo v programe ďalej hodnotí trénerka Monika Thuringerová: ,,Skončením súťaže pre voľné sólové zostavy sa uzavrela nominácia sól na MS, ktoré sa budú konať v Budapešti. V seniorskej kategórii vo voľných sólach nás bude reprezentovať Viktória Reichová a v technických sólach Chiara Diky. Slovensko bude mať zastúpenie na MS v Budapešti aj v tímovej zostave a v Highlighte. V sobotu podvečer dievčatá súťažili v disciplíne voľný tím kde znova v náročnej konkurencii obsadili druhé miesto tesne za výberom Kazachstanu. V nedeľu bol pred nami posledný súťažný deň kde sa predviedol mixový pár v technickom mixe a nakoniec sme obsadili prvé miesto a splnili limit na MS v Budapešti. Tam nás reprezentovali Jozef Solymosy a Silvia Solymosyová a tiež vo voľnom párovom mixe vyhrali. Poslednou disciplínou bola disciplína Highlight a celkovo súťaž hodnotím veľmi pozitívne. Máme mladý tím, ktorý už v Aténach dokázal, že sa na veľkej medzinárodnej súťaži isto nestratí, práve naopak. Teším sa že dievčatá zlepšujú, napredujú a taktiež začínajú mať zdravé športové sebavedomie. Všetky podali výborné výkony, aj napriek tomu, že to boli mimoriadne náročné víkendy nakoľko sme sa zúčastnili už spomínaného podujatia v Aténach, po ktorom dievčatá okamžite s chuťou súťažiť nabehli na tréningový proces a následne absolvovali spomínanú súťaž. Dievčatám a Jožkovi gratulujem a ďakujem za vzornú reprezentáciu. Zároveň by som rada poďakovala Nore Szauder za pomoc pri trénovaní, nakoľko s Chiarou pred súťažou absolvovala tréningovú prípravu. Aj vďaka tomu, Chiara podala fantastické výkony v dvoch vekových kategóriách v takej náročnej disciplíne ako je technické sólo. Gratulujeme."

Pozrite si kompletné výsledky z Maďarska v priloženom PDF formáte:

XI_HUNGARIAN OPEN_RESULTS.pdf

Autor synchro

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež