Vysoká prehra našich vodných pólistiek na ME v zápase proti Francúzsku

štvrtok, 01.09.2022|Posledná aktualizácia 1.9.2022 22:14

Štvrté skupinové vystúpenie majú naše vodnopólové reprezentantky na ME v chorvátskom Splite za sebou. Po troch prehrách nastúpili vo štvrtok večer proti Francúzsku a galský kohút v tomto meraní síl poriadne nahlas kikiríkal. Francúzsko tento súboj ovládlo úplne hladko a na jeho konto pribudla hladká výhra o 23 gólov 28:5.

Už prvú štvrtinu vyhral náš súper vysoko a hladko 8:0 a v druhej osemminútovke pridal ďalších sedem presných zásahov, pričom našim dievčatám sa podarilo skórovať len raz, za stavu 8:0 skórovala Lenka Garančovská, ale do polčasu to bolo všetko. Francúzsko ho ovládlo jasne 15:1. V tretej štvrtine za stavu 16:1 dala náš druhý gól Bronislava Šepeľová a za stavu 21:2 sa o slovo prihlásila aj Karin Kačková. Po troch častiach súperky vyhrávali 21:3. V poslednom dejstve Slovensko inkasovalo ďalších 5 gólov a už to bolo 26:3, náš štvrtý gól a svoj druhý dala Bronislava Šepeľová a 110 sekúnd pred koncom svojim tretím gólom upravila na 27:5. Skóre tohto stretnutia uzavreli súperky 28.gólom 52 sekúnd pred koncom duelu. Po dni voľna hráme v sobotu v poslednom skupinovom stretnutí proti Španielsku.(foto:wp2022split)

Francúzsko vs SLOVENSKO 28:5 ( 8:0, 7:1, 6:2, 7:2 )

Góly: Šepeľová 3, Kačková a Garančovská po 1

Priebeh zápasu:

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín