logologo_small

Nevzdala to, zabojovala a pozbierala zvyšky síl a v Superfinále obsadila vo voľnom sóle Viktória Reichová ôsme miesto!

sobota, 03.06.2023|Posledná aktualizácia 3.6.2023 14:39

V španielskom Oviede dnes bola na programe druhá súťaž v Superfinále Svetového pohára v synchronizovanom plávaní, v ktorej sa predstavila naša reprezentantka Viktória Reichová. Po včerajšom perfektnom piatom mieste v technickom sóle s prekonaným slovenským rekordom bola dnes na programe druhá disciplína, v ktorej sa Viki predstavila a bola to súťaž vo voľnom sóle. Ako sme vás už včera informovali, zdravotný stav našej reprezentantky nebol vôbec dobrý a od ideálneho bol na míle vzdialený. Tak ako poznáme Viki, nevzdala to, pozbierala zvyšky posledných síl a nakoniec obsadila celkové ôsme miesto s bodovým ohodnotením 151,2729 bodu. Prvé tri miesta obsadili pretekárky podobne ako deň predtým v technickom sóle, takže súťaž vyhrala Japonka Inui (252,2895 bodu), druhá skončila Španielka Casasová (240,5625 bodu ) a tretia bola Kanaďanka Lamothe (215,0396 bodu). ,,S dnešným voľným sólom nie som spokojná vôbec, plávalo sa mi veľmi ťažko a dostala som 2x base mark v dvoch stojkách, ktoré mali zrovna vysokú obtiažnosť a ich body by mi v celkovom hodnotení veľmi pomohli. Vďaka tomu som aj skončila až na 8. mieste. Kontrolóri tejto súťaže boli oveľa prísnejší ako na iných súťažiach a bolo to aj vidieť na celkových hodnoteniach iných popredných krajín. Výsledok ma, samozrejme, neteší ale nie som z neho veľmi sklamaná, keďže som kvôli zdravotnému stavu prvotne zvažovala odhlásenie zo súťaže. Som rada, že som mala možnosť odsúťažiť si na tohtoročnom Superfinále a budem sa snažiť dotrénovať všetko potrebné na MS, " zdôraznila značne unavená a vyčerpaná Viktória Reichová. Želáme Viki skoré uzdravenie a na MS veľa šťastia!

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Včera

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Uznesenie a hlasovanie VSSP č. SPF/2024/VSSP/U8/P

25.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim