Záverečný deň na VC Slovenska v plávaní v Šamoríne

nedeľa, 07.03.2021|Posledná aktualizácia 7.3.2021 21:45

Posledný deň Veľkej ceny Slovenska v plávaní v Šamoríne nás očakávalo už iba 10 individuálnych štartov.

Hneď na úvod v rozplavbách na 50 metrov motýlik Lillian Slušná (27,88) splnila A-limit na MEJ a potom vo finále Tamara Potocká (27,23) B-limit na ME, pričom obsadila 3. miesto.

Medzi mužmi prvé slovenské víťazstvo dňa zaznamenal na tej istej disciplíne Adam Halas (24,88). V dramatickom finále na 200 m znak zvíťazila Emma Marušáková (2:19,07 min) pričom na limit na ME jej chýbalo iba 8 stotín. U mužov skončil síce ako najlepší Slovák štvrtý, ale so splneným B-limitom na MEJ Patrik Folťan (2:04,73 min). Na 100m vs slovinská pretekárka Neža Klančar (55,19) vyrovnala rekord VC. Na 800m vs Filip Lányi (8:18,41min) zaplával B-limit na MEJ a skončil ako najlepší Slovák tretí. Hneď na úvod v rozplavbách na 50 metrov motýlik Lillian Slušná (27,88) splnila A-limit na MEJ a potom vo finále Tamara Potocká (27,23) B-limit na ME, pričom obsadila 3. miesto.

Vo zvyšných disciplínach si víťazstvá pripisovali už iba zahraniční účastníci a to zo Slovinska 6x a z Čiech 2x. Najlepší bodový výkon v kategórii OPEN si vyplávala slovinská reprezentantka Katja Fain(1:59.17) výkonom 852b na 200m vs.

Autor

Diaľkoplavci, pozor na uzávierku prihlášok do Piešťan!

25.7.2024

Slovenská plavkyňa Tamara Potocká pred začiatkom LOH v Paríži: ,, Som poctená, že môžem reprezentovať Slovensko na OH v Paríži!"

24.7.2024

Náš plavec Matej Duša pred odletom do dejiska LOH 2024 v Paríži : ,,Som nadšený, že môžem byť súčasťou tejto cesty."

23.7.2024

Pýtajte sa prezidenta SPF Ivana Šuleka!

23.7.2024

Vedúca našej výpravy na LOH 2024 v Paríži Ivana Lange je pred odletom pod Eiffelovku dobre naladená!

22.7.2024

Dôležité a nové informácie pre milovníkov diaľkového plávania!

17.7.2024

Naše rozhodkyne sa na ME juniorov v diaľkovom plávaní nestratili, boli ozdobou rozhodcovského zboru!

15.7.2024

V nedeľu vyvrcholili záverečnými disciplínami ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni

15.7.2024

Ako vyzeral záverečný deň na CECJM 2024 v Belehrade ovenčený slovenským rekordom u 14-ročných?

14.7.2024

Náš diaľkoplavec Jakub Gabriel dnes na 10 km trati na ME juniorov vo Viedni na 29.mieste

13.7.2024

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

12.7.2024

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!