Chlapčenská vodnopólová reprezentácia U15 na turnaji v Brne s bronzovými medailami

pondelok, 01.11.2021|Posledná aktualizácia 1.11.2021 18:44

Trojdňový turnaj EU Nations Cup U17, ktorý sa konal od piatka do nedele v Brne je úspešne za nami. Naša mládežnícka reprezentácia U15 doplnená o štyroch hráčov s ročníkom narodenia 2005, ktorí sa nedostali do výberu U17 pod vedením Miroslava Gogolu a Michala Gogolu nakoniec obsadila tretie miesto a domov si odviezla bronzové medaily.

Úvodný turnajový duel našej mládeži vyšiel výborne a v piatok porazila výber Anglicka 15:10

V druhom piatkovom stretnutí sme porazili reprezentáciu Litvy dvojgólovým rozdielom 10:8 a v poslednom skupinovom zápase sme uhrali s Rakúskom remízu 7:7, ktorá nás posúvala do play off zápasov z prvého miesta. Tam sme narazili na druhého zo skupiny A, ktorým bol domáci výber Českej republiky, ale tomu sme podľahli nakoniec 8:16. To znamenalo našu účasť v poslednom turnajovom zápase, ktorým bol duel o bronz - znova proti Litve. Vďaka skvelej otočke v poslednej štvrtine 6:1 sme súpera porazili tesne o gól 9:8 a definitívne sme na turnaji obsadili tretie miesto, podobne ako pred dvoma týždňami naše dievčatá v Brne.

SLOVENSKO vs Litva 10:8 ( 3:1, 4:1, 1:1, 2:5 )

Náš druhý zápas na tomto turnaji sme začali výborne, v prvej štvrtine sme vyhrávali 3:0 po troch góloch Štangu. 55 sekúnd pred koncom súper znížil na 3:1 a tak sa skončila aj prvá časť hry. V druhej sa nám podarilo pridať ešte o jeden gól navyše, Halabrín skóroval na 4:1 a na gól v našej sieti sme odpovedali hneď tri razy - dva razy sa presadil Zubčák a raz Slašťan, takže po prvom polčase Slovensko vyhrávalo pohodlne 7:2. V tretej štvrtine sa nám strelci ukľudnili a videli sme len po jednom góle na oboch stranách, na tretí gól v našej sieti sme našli Zubčákom odpoveď a pred poslednou štvrtinou svietil na ukazovateli stav 8:3. Možno aj pod dojmom 5-gólového vedenia naši vodní pólisti záver vypustili, súper dal v poslednej štvrtine dva góly a znížil na 8:5, pomohli nám naše dva presné zásahy Iliaša a Petráša na 10:5, aby sme sa predsa len trošku ukľudnili. V samom závere sme inkasovali tri razy a Litve sa podarilo nakoniec skresať výsledkové manko na dva góly. Naši chlapci súboj vyhrali 10:8.

Góly: Simon Štanga 3, Alex Zubčák 2, Branislav Halabrín, Samuel Petráš, Benjamín Iliaš a Dávid Slašťan po 1

Zostava Slovenska: 1 Dávid Szitás, 2 Simon Štanga, 3 Alex Zubčák, 4 Branislav Halabrín, 5 Samuel Petráš, 6 Matúš Wawrek, 7 Nicolas Da Silva, 8 Benjamín Iliaš, 9 Daniel Hančár, 10 Dávid Slašťan, 11 Samuel Hrnko, 12 Marek Koricina, 13 Matvyi Dnystrian

SLOVENSKO vs Rakúsko 7:7 ( 2:1, 1:2, 2:2, 2:2 )

Tretí skupinový duel sme nezačali dobre a prehrávali sme 0:1, no ešte v prvej štvrtine po góloch Štangu a Zubčáka sme výsledok otočili a vyhrávali sme 2:1. Zápas ako na hojdačke pokračoval ďalej, dve oslabenia v druhej časti hry sme ubránili, ale následne sme dva razy inkasovali a prehrávali sme 2:3. Zubčák svojim druhým gólom rozhodol, že po prvom polčase bude na ukazovateli skóre svietiť remízový stav 3:3. Do tretej osemminútovky sme vstúpili gólom Iliaša a ujali sme sa vedenia 4:3, Rakúsko však znova dvoma gólmi duel otočilo a prehrávali sme 4:5. 64 sekúnd pred klaksónom Petráš vyrovnal na 5:5. Vstup do posledných ôsmich minút vyšiel lepšie súperovi, ktorý po dvoch góloch viedol 7:5, ale Slovensko zabralo a Štangom znížilo na 6:7 a využitou presilovkou Da Silvom vyrovnalo na 7:7. Viac sa výsledkovo už neudialo, po tejto remíze sme našku skupinu B vyhrali a večer nastúpime proti druhému mužstvu A skupiny, domácemu Česku, o postup do zajtrajšieho finále.

Góly: Simon Štanga a Alex Zubčák po 2, Samuel Petráš, Nicolas Da Silva a Benjamín Iliaš po 1

Zostava Slovenska: 1 Dávid Szitás, 2 Simon Štanga, 3 Alex Zubčák, 4 Matvyi Dnistrian, 5 Samuel Petráš, 6 Matúš Wawrek, 7 Nicolas Da Silva, 8 Benjamín Iliaš, 9 Daniel Hančár, 10 Dávid Slašťan, 11 Samuel Hrnko, 12 Marek Koricina, 13 Adam Porubský

Play off:

V semifinále EU Nations Cupu U17 v Brne naši vodnopóloví reprezentanti v tejto vekovej kategórii prehrali dnes večer s domácim Českom 8:16 a v nedeľnom poslednom turnajovom zápase nastúpia v boji o bronz proti Litve, ktorú v skupine dokázali poraziť 10:8. Strelecky sa darilo Simonovi Štangovi, ktorý bol na neudržanie a dal 6 gólov! Po góle Štangu išli naši reprezentanti do vedenia 1:0, no súper dokázal dvoma gólmi po sebe otočiť stav na 2:1 vo svoj prospech. Štanga v presilovke vyrovnal na 2:2, ale Česko po využitej presilovke a premenenom pokutovom hode vyhrávalo 4:2. 92 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny znova Štanga znížil na 4:3, no domáci hráči premenili dve presilové hry na gól a po prvej štvrtine vyhrávali 6:3.V druhom dejstve dali Česi znova dva góly po sebe, ten druhý z 5-ky a vyhrávali už 8:3. Náš štvrtý gól dal Štanga, ktorým znížil na 8:4 a Zubčák upravoval na 9:5. Do konca prvého polčasu sme inkasovali ešte raz a po prvom polčase Česká republika vyhrávala 10:5. Druhý polčas lepšie zvládli domáci hráči, ktorí skórovali celkovo 6x, pričom Slovensko dalo o polovicu gólov menej ( 3:2, 3:1 ) a tak nakoniec postúpili do nedeľného finále proti JAR.

Česká republika vs Slovensko 16:8 ( 6:3, 4:2, 3:2, 3:1 )

Góly: Čeněk Rameš 5, Bedřich Štěpánek 4, Kamil Chodl a David Martinča po 2, Filip Dittmer, Simon Vyšín a Matěj Sedliský po 1 - Simon Štanga 6, Alex Zubčák a Samuel Petráš po 1

Zápas o tretie miesto:

Litva vs SLOVENSKO 8:9 ( 3:2, 1:1, 3:0, 1:6 )

Posledný zápas na tomto turnaji sme začali zle, na gól súpera sme síce odpovedali presilovkovým gólom Iliaša na 1:1, ale potom sme dostali dva góly po sebe a Litva vyhrávala 3:1. 40 sekúnd pred koncom prvej časti znova v presilovke Iliaš skóroval a znížil na 3:2. V druhej štvrtine sa nám Hrnkom podarilo vyrovnať na 3:3, ale súper pridal štvrtý presný zásah a keďže ich viac v druhej osemminútovke nepadlo, po prvom polčase viedla Litva 4:3. V tretej štvrtine sme od nášho skupinového súpera dostali tri góly po sebe a s našimi šancami na bronzové medaily to vyzeralo mizerne, po troch štvrtinách to bolo v prospech Litvy už 7:3. V posledných ôsmich minútach sa mladí Slováci vzchopili a zápas fantasticky otočili. Troma gólmi po sebe sa nám podarilo znížiť stav zo 7:3 na 7:6, keď gólovo uspeli dva razy Iliaš a raz Koricina, pričom sme využili dve presilové hry. Po vylúčení Da Silvu ešte Litovčania skórovali po ôsmy raz, ale potom úradovali už len naši vodní pólisti. Štangov gól znamenal zníženie na 8:7, v presilovke Zubčák vyrovnal na 8:8 a 96 sekúnd pred koncom Dnystrian dal náš deviaty gól a dokonal skvelú výsledkovú otočku mladých Slovákov. 75 sekúnd pred koncom bol ešte vylúčený Hrnko, ale to sme ustáli a nakoniec sme vybojovali bronzové medaily pre Slovensko po tesnej výhre nad Litvou 9:8.

Góly: Benjamín Iliaš 4, Simon Štanga, Alex Zubčák, Matvyi Dnystrian, Marek Koricina a Samuel Hrnko po 1

Zostava Slovenska: 1 Dávid Szitás, 2 Simon Štanga, 3 Alex Zubčák, 4 Matvyi Dnistrian, 5 Samuel Petráš, 6 Matúš Wawrek, 7 Nicolas Da Silva, 8 Benjamín Iliaš, 9 Daniel Hančár, 10 Marek Koricina, 11 Samuel Hrnko, 12 Branislav Halabrín, 13 Adam Porubs

Celkové poradie:

1. JAR, 2. Česká republika, 3. SLOVENSKO, 4. Litva, 5. Švajčiarsko, 6. Rakúsko, 7.Anglicko, 8. Škótsko

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko